Smíšený pěvecký sbor SVATOPLUK ze Žďáru nad Sázavou začal psát svou historii před více než 170 lety a v tradici sborového zpěvu v našem městě pokračuje i nadále. Covidová pauza činnost našeho souboru výrazně nepoznamenala, ale jak čas běží, členská základna nám nepatrně ubývá. Navzdory všem okolnostem jsme skupina bezmála třiceti nadšenců a pravidelně se každé pondělí scházíme ve zkušebně ZUŠ, abychom sladili svoje hlasy a společně v partě dobrých přátel prožili hezké chvíle hudebního souznění.

V letošním roce, zpočátku ovlivněném pandemií, jsme prozatím realizovali jedno koncertní vystoupení u příležitosti odhalení sochy Mikuláše Konáše z Hodiškova. Koncert se velmi vydařil a to nás samozřejmě motivovalo k dalším hudebním aktivitám, které budou, pevně doufáme, bez omezení. Kývli jsme na nabídku účinkovat na charitativním koncertě pro Domácí hospic Vysočina o.p.s., který organizuje Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod. Tato akce se bude konat v neděli 11. prosince v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou a kromě benefice umožní představení dalších dvou smíšených pěveckých sborů, které zde působí.

Tradičním koncertním vrcholem každé sezóny je náš vánoční koncert, který se letos uskuteční v pátek 30. prosince od 16 hodin jako vždy v kostele sv. Prokopa ve Žďáru nad Sázavou. Všichni jste srdečně zváni! A co v těchto krásných sakrálních prostorách od nás uslyšíte? Samozřejmě nebudou chybět vánočně laděné skladby a těšit se můžete i na nějaké to hudební překvapení.

Už nyní „spřádáme“ plány na rok příští, kdy nás zřejmě čeká hostování ve východních Čechách u našeho partnerského smíšeného pěveckého sboru, dále Jarní koncert a jiné zajímavé hudební zážitky.

Pokud rádi zpíváte a hudba je vašim koníčkem, neváhejte a přijďte mezi nás!!!  

                                                             Jitka Nováková

Dne 5. ledna 2019 o nás napsali v deníku 

   
© Svatopluk